RSS

Mina oma lastega küll niimoodi ei tee…

09 märts

Kas olete mingitel hetkedel lapsena mõelnud, et kui kord oma lapsed saan, siis nendega küll nii ei tee, ei ütle, ei ole, nagu minu vanemad minuga on käitunud?

Olen avastanud, et vähemalt kõigist meelesolevatest säärastest südametäiega endale antud lubadusetest olen siiani kinni pidanud.

Näiteks ei motiveeri ma lapsi kunagi stiilis….kui sa ei õpi, siis saab sust õmbleja….

Pakun alati lahkelt süüa ka oma laste sõpradele, isegi kui mul on paha tuju ja kolme asemel on neid laua ümber kuus või seitse (nagu tihti ette tuleb) ning pärast vuhiseb külmikus vaid tuul. igal juhul teen seda nii kaua, kui ma päris näljas ja paljas pole…..

Teised lapsed ei ole alati ilusamad, tublimad, targemad ja meeldivamad. Isegi õpetajad võivad olla vahel väiklased ja kibestunud.
Minu lapsel võib samuti õigus olla.

Kui küsin, siis kuulan. Muu hulgas jäävad mul meelde ka laste sõprade nimed ja nende pered.

Ma ei kuritarvita laste usaldust.

Tunnistan isendale, et minul on paha tuju ja halb päev ning püüan seda mitte laste peal välja elada.

Esimine on inimlik. Ma ei heida lastele veel aastaid hiljemgi ette kord juba selgeks räägitud eksimusi.

Ma ei tänita. Ma ei tänita. Ma ei tänita.

Huvitav, mida minu lapsed teisti teeks?

p.s. et väga hirmutav ei tunduks, siis selle jutu lõpetuseks on mulle lapsepõlvest jäänud ka üsna mitmeid olukordi ja tundeid, mida oma lastele täpselt samamoodi edasi anda olen soovinud:)

 
5 kommentaari

Kirjutas &emdash; märts 9, 2010 toll Uncategorized

 

5 responses to “Mina oma lastega küll niimoodi ei tee…

 1. tuulealleaa

  märts 9, 2010 at 3:45 p.l.

  oijahh:)mul tuleb peale juustest sakutamise pähe see, et ma ei kavatse mitte kunagi sundida lapsi õppima muusikat kui nad seda ei taha. õppisin ise sunniviisiliselt neli aastat akordionit ja ma ei tea mitu liitrit pisaraid mul kooli ja kodupillidele nutetud sai:)näägutamisest ja karistamisest rääkimata. ps. lapsed õpivad hetkel mõlemad klaverit. ilma utsitamata.

   
 2. Liisapereema

  märts 10, 2010 at 10:22 e.l.

  Jube lahe teema!Mul on pikk loetelu, aga praegu tuli meelde näiteks: ma ei sunni oma last elama enda täitumata unistuste järgi s.t. ta ei pea laulma sest mina arvan laulmine on lahe. Ta võib vabalt jalgpallitrennis käia, kuigi on seal ainuke tüdruk. Teiseks: teise lapse künnisel ma iial ei rõhuta olemasolevale, et nüüd on ta suur õde. Ei ole, ta on ikka meie väike lapsuke, ma kohe ärritun sõnapaari ’suur õde’ peale – äkki seetõttu, et ma ise olen eluaeg olnud ’väike õde’.

   
 3. ingelbrigitte

  märts 11, 2010 at 5:09 p.l.

  Mul oli nii hea lapsepõlv ning supermõistlikud vanemad…et nagu ei oskagi midagi selle peale kosta. Suudan meenutada ainult ühte etteheidet…lubasin endale, et mina küll ei keela oma tütrel kamba poistega öösel küla peale jääda…:DÕnneks tütrekesi pole ja kui oleks, siis ma kindlasti kordaks oma vanemate "viga".:)))

   
 4. krista

  märts 26, 2010 at 12:59 p.l.

  ma ei saa aru, kuidas mul see postitus kahe silma vahele jäi….kusjuures meid motiveeriti nii, et kui sa ülikoolis ära käid, siis saad parema töö. Kusjuures eks me kõik siis ka käisime, aga parem töö on väga suhteline. Üks mis kindel, ükski meist ei käi kellast kellani tööl…ja ma olen näiteks täiesti kindel, et mida hiljem ülikooli minna, seda rohkem sellest kasu on…töö on ebaoluline faktor asja juures..loomulikult on minu lapsed kõige armsamad ja nad teavad seda. Täitsa armas on kuulda, kui mu mees ütleb mõnele oma lapsele, et ta on nii ilus :)ohhhh…kokkuvõttes, kui ma ei tunneks oma pinginaabri vanemaid, siis ma arvaks, et kõik eelmise põlvkonna vanemad olid sellised :)Ma mäletan, et kui ma olin vist mingi 14…15…siis pinginaabri isa jagas pinginaabri sõpru autoga koju laiali ja ütles, et kui teist keegi oleks mu pruut, siis ma teaks kus te elate, aga kuna ei ole, siis palun aadressi ;)…. alati nad küsisid külla minnes, et kuidas läheb ja tegid niisama juttu…ühesõnaga – minu vanemaks olemise etalonid on nad 🙂

   
 5. elektritsaabtasuta.blogspot.com

  aprill 2, 2010 at 8:11 e.l.

  Spämmi:Eesti kultuuriinimestel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale…Eesti filmiloojatel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale…Eesti teatrimaailmal on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale…Eesti muusikatööstusel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale…Eesti kirjanikel on oma süü selles,et Eestimaa külad on tühjad ja rahvas on küüditatud väljamaale…Te saate oma viga parandada,tehke vajalikke mängu- ja õppefilme,ning näidendid ja laule,luuletusi mis näitavad kõike seda mis muudab külaelu elamisväärseks,ning toob tagasi inimesed küladesse ja taastab mahajäetud talud.Ma loodan,et te ei korda tehtud vigusest näiteks film Tuulepealne maa on täis andestamatuid valesid,näiteks Eesti ajal ei joodud viina otse pudelist aga joodi pitsist…Need näitlejad,kellede loosung on"Igale maale kolijale tasuta 3 ha Eestimaad!"http://www.eestieest.ee/et ,et nende loosung ei jääks pelgaks loosungiks siis nad peaksid seda teostama ja nende teha on ikka milleks nad on võimelised,tehkem alustuseks näidendid teemadel:"Ehitame põhumaja", "Ehitame savimaja", "Ehitame elektrituulikut talu tarbeks".Hollywoodi filmid on juutide propaganda filmid…juudid teevad oma filmidega reklaami oma äridele:ravimitööstusele,autodele,kiirtoidule,kalliskividele jpms. mida nad müüvad-Hollywoodi filmid ei ole mängufilmid aga on vaid reklaamiklipid…Nende reklaamiklippide abil nad suruvad oma tahet peale tervele maailmale…No kui juudid teevad oma kaubale mängufilmide abil reklaami ja suruvad oma tahet peale tervele maailmale siis tuleb meil eestlastel samuti mängufilmide või õppefilmide,teatrietenduste,laulude ja luuletuste,ning raamatute abil teha reklaami neile asjadele mida on vaja meie külapõhise majanduse ülesehitamiseks,näiteks:1.Talgute korras saame üle igast väest…2.Tänasel päeval üle maailma igal pool korraldatakse majade ehitamise talguid.Talgute abil majade ehitamine päästab pangaorjusest ehk põle tarvidust võtta kodulaenu…3.Savimajade ehitamise talgutest.www.savikodu.pri.eewww.savimaja.eewww.juured.eeNende majade ehitamise kogukulutused on kõigest ligemale kakskümmend tuhat krooni…4.Põhumajade ehitamise talgutest,www.savikodu.pri.eeNende majade ehitamise kogukulutused on kõigest ligemale kakskümmend tuhat krooni…5.Väikesevõimsusega elektrituulikute ehitamise talgutest,www.scoraigwind.com sest siis saab elektrit tasuta…6.Tänapäeva tulevastest traktorijaamdest-MTÜ baasil traktorijaamadest.7.Elektriautode tootmisest.http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/03/tood-peaks-saama-eesti_31.html8.Kõike seda mis tagab külaeluks vajaliku.9.Ökoküladest10.Alternatiivrahast11.http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/2010/03/elu-ilma-arveteta-ehk-kuis-taastada_31.html12.jne.

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: