RSS

L@kitused rindelt

07 okt.

kiirelt, kiirelt,

Nyyd on siis nii, et t@naseks p@evaks on selgunud, et tegemist pole kohe kindlasti lapsega, kes vastab vanade lapsevanemate manuaalile, s.t siis et soob, magab ja naeratab. Siinsed esimesed paar n@dalat on igal juhul m@rksa tormilisemad ja moodunud igap@evaste gaasilahingute deviisi all. Vaatamata minu eelneva kolme lapse kogemusele on need midagi sootuks uut ja senin@gematut. Kohati isegi nii nutused, et paar korda olen noutusest ja voimetusest pisikest inimest tema h@das aidata suisa temaga koos kurb olnud ja kaasa nutnud.
Viimased paar p@eva on see eest aga juba oluliselt lootustandvamad ja rahulikumad. Ylevalolemise aeg ei t@hendagi enam vaid syles v@@nlemist ja abitut kisa.

Esimesed beebsu huvilised on nyydseks samuti juba kes l@bi astunud, kes jooksnud, seega on selle kiire asjaga ka enam v@hem yhel pool. Ses suhtes pole ma vist kunagi klassikaline beebi emme olnud, et ei tunne vajadust k@ia beebikoolides, vaja suhtelmist ega kaask@rutajaid jne, jne. Tundub, et mida vanemaks, seda kaugemale lykkub aeg, millal v@lja kipun.
Kui Krista blogi loen, kuidas ta kolme lapsega juba mooda etendusi ja kohvikuid leegib ja oma pisikese preiliga beebikoolis k@ib, siis motlen omakeskis, et issand kuidas ta kyll viitsib ja jaksab. Tema korval tunnen end igal juhul t@itsa saamatu ja igava inimesena:)

Mina seevastu iga j@rgneva lapsega naudin yha enam yksiolemist, vaikust ja rahu, kui koik on hommikuti kodust lahkunud ning saan nautida beebsuga kahekesi olemist.
Vajadust mitte kuhugi minna ega tormata.
Ma pole viitsinud beebsut nende 17 p@eva jooksul isegi riide toppida, et temaga poodi soita. Pigem ootan kellegi @ra ja k@in yksi , Sedagi ainult siis, kui nad seda kohustust minu eest pole nous enda peale votma.

See eest, k@rutamised Nommel on osutunud just nii monusaks, kui koik need 9 ootamise kuud olin ette kujutanud. Jalutan mooda vaikseid ja rahulikke suuremaid ja v@iksemaid t@navaid, kiikan aedadesse ja uurin hindava pilguga maju. Eile otsustasin j@rgmisele @uetuurile fotoka kaasa votta, et oma lemmik majade TOP 5 yles pildistada.

Mis beebsu puutub, siis karta on, et talle voib j@@da alguses ysna segaseks, kumb ta siis ikkagi on, kas poja voi tytreke. Mina eksin t@naseks p@evaks juba oluliselt v@hem, aga kui mu ema siin k@ib, siis tema ytleb veel j@rjekindlalt v@hemalt kahel korral kolmest poja.
Samuti on nimega. Poleks ka ime, kui ta alguses vastaks inimestele, kes ta nime teada soovivad, et ta nimi on Ruudi Iti.

Nii…nyyd tundub, et mu endaga olemise aeg hakkab varsti otsa saama, jouab , siis naudin veel tassi kohvi ja voileiba, enne kui oma suure tooga edasi l@hen.

 
6 kommentaari

Kirjutas &emdash; oktoober 7, 2009 toll Uncategorized

 

6 responses to “L@kitused rindelt

 1. JÄÄRAPLIKA:

  oktoober 7, 2009 at 9:28 e.l.

  @ märk ä-tähe asemel on väga häiriv, peaks mainima 🙂

   
 2. soodomakomorra

  oktoober 7, 2009 at 10:28 e.l.

  vabandan ebameeldivuste parast,agamis teha, mis teha, mis teha…selleparast ma lasingi endale oma Iti ja oma toa teha, et siis on vahemalt midagi ka MINU oma:)minu (jutumarkides)arvuti on pidevalt yhiskondlikus kasutuses ja praegugi mitte minu valduses. sellest siis ka tekkinud ebameeldivused:)

   
 3. Anu

  oktoober 7, 2009 at 10:47 e.l.

  ma ei viitsi ka kuskil beebikoolides käia. ja jalutamisega on ka paraku nii, et kaks käru kõrvuti ei taha eriti ära mahtuda kõnniteedele. nõmme maju olen ka mina mõtelnud pildistada, aga kahjuks on see seni tegemata jäänud. ootan põnevusega sinu top 5, äkki panen siis enda oma ka kokku :)ja jõudu gaasidega, meil said need kahekuuseks saamisega otsa. enamjaolt. tundus, et cuplatonist oli mõnevõrra abi.

   
 4. krista

  oktoober 8, 2009 at 12:49 p.l.

  noh oleks, et mul oleks ainult beebi, siis ma ka võib-olla oleks nii üksi…samas vaevalt.Aga kuna ma olen koos Liisuga, siis temaga niisama ei jaluta ja kodus saab ta minuarust küll ja rohkem olla. Peale selle on nendega seltskonnas väga lihtne ja mõnus olla ja ma olen ikkagi olnud laste pärast 5 aastat eks ma ka sellepärast tahan juba rohkem "seltskonnainimene" olla :)eks see olegi inimeses kinni. Sama nagu treenimisega…vot ei lähe mina üksinda metsa alla jooksma (puhas laiskus), samas kuskil teistega koos on nagu imelik viilida…Näiteks käisime täna Kärduga kinos…tema magas alates kodust kuni tagasi koju ja mina vaatasin rahulikult filmi …. nii et see beebiga oli lihtsalt lause.

   
 5. ingelbrigitte

  oktoober 8, 2009 at 7:04 p.l.

  Ai, ma tundsin end kohe puudutatuna.;)

   
 6. soodomakomorra

  oktoober 9, 2009 at 6:05 e.l.

  Väga vabandan, kui kedagi puudutasin:)tegelikult olen ma juba ammu nii vanaks elanud, et aru saada, et inimesed ongi erinevad ja ei hakka mina teiste tegemistele hinnanguid andma, igaüks elab ikka nii nagu õigeks peab ja tunneb. seni kuni minu/teiste varvastel ei talluta, pole kõrvalseisjal asja "õpetada".Krentu blogis kommneteeris üks ema väga kenasti, kuidas inimesed võivad "muutuda" peale emaks saamist. olen tema arvamusega 100% nõus. miks see nii on, ma ei tea, aga olen ise sama täheldanud.igl juhul, ta kirjutas nii:..Minu jaoks pärast sünnitust oli väga suur üllatus, kui palju ootamatut (ja mõnikord lausa vihast, "sildistavat" vastandumist) tekib emaks saanud naiste vahel kõikvõimalikes küsimustes, mis puudutavad last, tema kasvatamist, söötmist, oma perekonda jms. Kes pooldab mahepõllumajanduslikku ja isetehtud toitu, see põlgab poetoidu kasutajat; kes pooldab lastega palju ringi reisimist, see põlgab kodusolijat jne jne. Kuidas on võimalik selline pööre varem intelligentsest ja tolerantsest inimesest?Kui nooruses olingi rumalusest ja kogenamatusest ehk selline "sildistaja", siis enam kindlasti mitte. loomulikult on mul ajaga kujunenud omad arusaamad/põhimõtted/suhtumised, aga ma kohe kindlasti ei halvusta teisi, kes teisti elavad. Lihtsalt nendin fakti.samas, ma tean, et mu puudus on liigne otsekohesus, mis jätab tihti mulje, et kedagi ründan. tegelikult see enamasti nii pole. vahel harva ehk küll, aga eks ma ole ka kõigest inimene:)

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: