RSS

Täiskohaga rase.

14 juuni

Reede lõunast jäin koju. Hästi läheb, siis nii pooleteiseks aastaks või natuke enamgi.
Harjumusest käis aga õhtupoole ikka peast läbi, et küll on hea, et laupäev, saab homme veel ühe päeva puhata. Mõistus järelikult ikka tõrgub aru saamast, et nüüd enam ei pea pikka aega ka esmaspäeva hommikuti kella peale ärkama ja tööle tormama.

– – –

Ema pidas eile minu juures sünnipäeva. Kuna tema on mulle elus piisavalt palju abiks olnud, siis otsustasin sel korral, et annan endast parima, et ka tema päev kergemaks muuta.
Kuna ilmateade ennustas eelmisel õhtul endiselt pilvi ja vihma, siis loobusime õues grillimise mõttest ja otsustasime tubase grillimise kasuks, st võtsime suuna ahjuliha ja -kartulitele. Lisaks küpsetasin prooviks üht uut shokolaadikooki.

Ei tea, kas sellest, et juba poole üheksast hommikul köögis ja pliidi ääres toimetasin või kergest närvipingest, aga külaliste saabumise hetkel hakkas mul väga halb ja ilmnesid teatavad ohumärgid, mis tulenevalt mu eelmiste rasedustega läbielatust, mind ehmatasid ja südame kiiremini taguma panid.
Teadsin, et kui üldse tahan sel õhtul ja järgnevatel päevadel rahu saada, pean kohe erakorralisest läbi käima ja laskma end üle vaadata.
Paljudele võib see ju tunduda lihtsamast lihtsam, aga minu jaoks tähendab see tohutut eneseületust. -tormata kohale ja arstide mõistes paanitseda, et hiljem selguks, et pole mul häda mitte kõige vähematki.

Õnneks on olemad õed, kes ütles, et mul on mu hirmudeks alust küllaga ja veenis mind ikkagi seda käiku ette võtma. Oli mind nõus lausa oma autoga edasi-tagasi sõidutama.
Autos veel kurtsin talle, et millest see küll tuleb, et ise tean , et enne rahu ei saa, kui käidud, samas mõtlen, et ok, kui juba tüli teen ja kohale maabun, siis nagu tahaks, et mu kahtlustel oleks ka juba alust, mis annaks mulle justkui õiguse käed puusa panna ning mõelda – näe, mis ma ütlesin, arvasite jah, et üks järjekordne paniköör, aga saite nüüd. Samas tegelikult ju ise kõigest südamest loodad, et kõik ikkagi ok.

Ebanormaalne, kas pole. Ainult, kes. Kas ma ise, meie meditsiinisüsteem või mõlemad kokku?

Kokkuvõttes juhtus aga nii, et arst oli väga meeldiv, sugugi mitte üleolev. Ma ei tea, mis ta tegelikult must arvas, aga mulle suutis ta igal juhul jätta mulje, et suhtus mu kartusesse igati arusaadavalt ja kordagi ei tekkinud tunnet, et ta tahaks must võimalikult kiiresti lahti saada.
Otse loomulikult oli ka kõik muidugi korras:)

– – –

Täna saabub kahe ja poolenädalaselt reisilt koju mu elukaaslane.
Lähen talle õhtul lennujaama vastu.
Miks mul on tunne, et pole teda vähemalt aasta näinud?
Ja miks mul on tunne, et äkki hakkan teda võõrastama:)?

 
6 kommentaari

Kirjutas &emdash; juuni 14, 2009 toll Uncategorized

 

6 responses to “Täiskohaga rase.

 1. ingelbrigitte

  juuni 18, 2009 at 8:13 p.l.

  Paanikaga tulebki kiiresti arstile tõtata! Minul on AINULT seetõttu õnneks kaks tervet poega. Ning sul veab, et arst oli mõistev. Igasugu tõbraste otsa olen sattunud (sorry väljenduse eest).Ikka mõnusat kosumist ning rahulikku meelt!:)

   
 2. Helen

  juuni 20, 2009 at 9:10 p.l.

  Mis ajal sul tähtaeg?

   
 3. soodomakomorra

  juuni 21, 2009 at 8:31 e.l.

  actually, on September 22, 2009:)

   
 4. liis

  juuni 21, 2009 at 10:34 e.l.

  aga kuidas elukaaslase vastuvõtt lõpuks kujunes siis? 🙂

   
 5. soodomakomorra

  juuni 22, 2009 at 5:25 p.l.

  olgem ausad, meestega kaasnevad siiski ka omad võlud ja mõnud:)ja minu kahtlused osutusid nagu tavaliselt ülemõtlemiseks:)

   
 6. Helen

  juuni 27, 2009 at 8:37 p.l.

  september 22 on minu jaoks selline tore kuupäev, et tol päeval on mu esimese päris sõbranna ja praeguse parim sõbra sünnipäevad. Neitsi tähtkuju viimane päev vist? (ise olen 18.09 sündinud)

   

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: